top of page
Sēņu audzēšanas komplekti
Pelēkās austersēnes (Pleurotus ostreatus) ir viegli audzējamas mājas apstākļos, izmantojot speciālu audzēšanas komplektu. Šeit ir soli pa solim instrukcija, kā audzēt pelēkās austersēnes:
1. Komplekta sagatavošana:
-
Izvēlieties vietu: Novietojiet komplektu vietā, kur ir labs gaisa mitrums un vidēja temperatūra.Temperatūra dažādu veidu sēnēm atšķiras. Izvairieties no tiešas saules gaismas.
-
Pārbaudiet substrātu: Atveriet iepakojumu un pārbaudiet, vai substrāts ir mitrs un kompakts. Ja tas šķiet pārāk sauss, varat nedaudz samitrināt ar ūdeni.
2. Audzēšanas sākšana:
-
Izveidojiet ventilācijas atveres: Ar asu nazi izveidojiet dažas mazas atveres komplekta iepakojumā, lai nodrošinātu ventilāciju. Atveres var izdarīt vairākās vietās.
-
Mitrināšana: Katru dienu viegli izsmidziniet ūdeni uz komplekta virsmas un atverēm. Tas palīdzēs uzturēt augstu mitruma līmeni, kas nepieciešams sēņu augšanai.
3. Pirmo sēņu parādīšanās:
-
Uzmanīgi vērojiet: Pēc dažām dienām līdz nedēļai jūs sāksiet pamanīt mazas sēnes, kas sāk augt no atverēm.
-
Mitruma uzturēšana: Turpiniet ikdienas mitrināšanu, lai veicinātu sēņu augšanu. Ja telpa ir īpaši sausa, varat izmantot plastmasas maisiņu vai telti, lai radītu mini siltumnīcas efektu ap komplektu.
4. Ražas novākšana:
-
Laiks ražai: Kad sēnes ir izaugušas līdz pilnam izmēram, parasti pēc 1-2 nedēļām, tās ir gatavas novākšanai. Sēnes jānoplūc uzmanīgi, tās maigi pagriežot un izvelkot no substrāta.
-
Papildu ražas: Pēc pirmās ražas novākšanas turpiniet mitrināt komplektu. Parasti iespējamas 2-3 papildu ražas ar dažām dienām līdz nedēļai starp katru ražu.
5. Komplekta uzturēšana:
-
Atpūtas periods: Pēc katras ražas komplekts var prasīt dažas dienas atpūtas pirms nākamās ražas. Turpiniet to regulāri mitrināt un uzturēt labvēlīgā vidē.
-
Komplekta izlietojums: Kad komplekts vairs nedod ražu, substrātu varat izmantot kā mēslojumu dārzā vai kompostā.
Sekojot šīm instrukcijām, jūs varēsiet izbaudīt svaigu pelēko austersēņu ražu tieši savās mājās!
bottom of page